Lunar Ball

Lunar Ball pegasus
Lunar Ball nes
Lunar Ball nes
Gra Lunar Pool, znana także pod nazwą Lunar Ball, to chyba jedyna produkcja na Pegasusa, w której mamy możliwość zagrania w bilard.
Jednak jest to dość nietypowy bilard... Dlaczego?

W grze mamy do dyspozycji 60 różnych stołów bilardowych. Są one jednak na maxa udziwnione - oprócz tradycyjnego stołu z sześcioma łuzami, mamy do dyspozycji między innymi stół w kształcie litery Z, stół z jedną łuzą otoczoną przez małe ścianki (wbicie do środka bili graniczy z cudem) i wiele innych, niesamowicie zakręconych pomysłów. Gra ma dość wysoki poziom trudności, na niektórych planszach łatwiej można wbić własną bilę, co oczywiście wiąże się z utratą życia.

U góry ekranu mamy wskaźniki informujące nas o postępach w grze, oprócz licznika punktów mamy też mnożnik (Rate) - im więcej bil wbijemy bez skuchy, tym większy będzie mnożnik - co przekłada się oczywiście na osiągnięty wynik. Poza tym jest też wskaźnik Ball (czyli ilość "żyć"), Shot (trzy niecelne strzały pod rząd kończą się utratą życia), a także Power - czyli siłę uderzenia. W grze nie widzimy kija bilardowego - zamiast niego mamy... celownik, który wbrew pozorom bardzo dobrze się sprawdza.

Menu składa się z opcji dla jednego gracza, dla dwóch graczy, a także dla jednego gracza walczącego przeciwko komputerowemu oponentowi. Oprócz tego możemy sobie wybrać rundę od której będziemy zaczynać (!), a także ustawić Friction, czyli siłę grawitacji. Im wyższy wskaźnik, tym niższa grawitacja - na najwyższym poziomie Friction (255) bile poruszają się po stole non stop (bila gracza również), uniemożliwiając tym samym ukończenie rundy.

Oprawa audiowizualna nie jest zbyt ciekawa. Bile, stół i tapeta przypominająca powierzchnię Księżyca - to wszystko co widzimy podczas gry. Muzyka to jeden krótki, prosty, zapętlony motyw, który po 10 minutach może się znudzić. Jedynie odgłosy uderzenia w bile są fajne, ale bardziej by one pasowały do jakiejś strzelanki kosmicznej niż do bilarda.
Podsumowując, gra raczej przeciętna, ale warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ jest to prawdopodobnie jedyny bilard na Pegasusa.

Sterowanie:
A, B - celowanie
Strzałka w lewo - zmiana kąta celowania (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara)
Strzałka w prawo - zmiana kąta celowania (zgodnie z do ruchem wskazówek zegara)
Strzałka w górę - oddalanie celownika
Strzałka w dół - zbliżanie celownika

Recenzja - Soulwatcher


Gry na Pegasusa Download Pegasus gry


Linki do zaprzyjaźnionych serwisów: