Mario Adventure

Mario Adventure
Mario Adventure nes
Ta gra wzorowana jest na Super Mario Bros 3, a więc mam podobną do niej ideę. Tak samo, jak SMB3, składa się ona z ośmiu różnych światów. Pierwszą różnicą, jaką łatwo zauważyć jest to, że kolejność przechodzenia światów (w obrębie pierwszych siedmiu) zależy wyłącznie od nas. Ostatniego świata natomiast nie da się wybrać bez uprzedniego przejścia siedmiu poprzednich, ponieważ aby się do niego dostać, trzeba zebrać 7 kluczy. W każdym z siedmiu światów jest po 1 kluczu, więc trzeba go znaleźć.

Jak się dany level przejdzie, to można do niego wejść jeszcze raz. I co najciekawsze, każdy level zakończony jest bitwą z goombasem (a nie tak jak w SMB3 - tylko te oznaczone zamkami). Nawet są takie levele, gdzie mamy po 2, 3, 4 goombasy, co powoduje zwiększenie trudności. Ilość żyć jest tutaj nieograniczona, ale mimo to, monety nadal się zbiera. Tym razem te zebrane monety wykorzystuje się w punktach bonusowych (które w przeciwieństwie do SMB3, nie są tutaj darmowe). Skorzystanie z 1 punktu bonusowego kosztuje 300 monet. Są też co prawda, ukryte w niewidzialnych skrzynkach, grzybki specjalne (takie jak te, które w SMB dawały 1 up), tylko, że tutaj zwiększają one stan konta o 50 monet.

W siódmym świecie jest też kilka leveli, których idea przejścia jest zupełnie inna (np. wytrzymanie w trudnym miejscu przez 50 sekund). W grze nawet pokazany jest zegar, który mówi nam, ile czasu upłynęło od momentu rozpoczęcia gry (zegar ten stoi, gdy jesteśmy w trakcie wyboru levelu). Gra jest na ekstremalnym poziomie trudności, ale mimo to, warta polecenia (moim zdaniem).

Sterowanie:
A– skok
B– bieg lub strzał
Strzałki– poruszanie
Start– pauza
Szybko A podczas zebrania liścia– latanie (musi mieć dobry rozbieg)


Gry na Pegasusa Download Pegasus gry


Linki do zaprzyjaźnionych serwisów: