Ultimate Stuntman

Ultimate Stuntman
Ultimate Stuntman gra
Ultimate Stuntman Pegasus
"Ultimate Stuntman" to stworzona przez Codemasters w 1990 roku gra akcji, wydana wyłącznie na NES. Nie jest to tytuł zbyt znany, ale za to jest to tytuł dość niezwykły. Nie mamy tu bowiem do czynienia ze zwykłą grą akcji pokroju "Contry", ale z prawdziwą mieszaniną różnych gatunków: strzelanki, samochodówki, platformówki, a nawet... gry logicznej.

Zabawa jest tu bardzo zróżnicowana. Generalnie etapy można podzielić na wyścigi, chodzone, wspinaczki i logiczne. Wyścigi to takie, w których poruszamy się różnego rodzaju pojazdami (samochód, buggy, motorówka, lotnia). Kamera umieszczona jest nad środkiem transportu, a naszym zadaniem jest w nich pokonanie wyznaczonego odcinka w określonym czasie.

Graficznie gra prezentuje się nieźle, choć nie da się ukryć, że nie jest to szczyt możliwości NES-a. Najlepiej prezentują tu się etapy, w których poruszamy się samochodem lub lotnią: sporo detali, ładne kolory, cały czas coś się dzieje, więc nie ma nawet czasu na wyłapanie jakichś błędów. Najsłabiej natomiast wypadają plansze, w których zmuszeni jesteśmy pokonywać drogę na piechotę. Są one dość monotonne, żeby nie powiedzieć nudne. O dźwięku można powiedzieć tylko tyle, że jest. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale, co najważniejsze, nie irytuje. Ot, po prostu spełnia swoją rolę. Muzyka jest prosta i dobrze dobrana do poszczególnych etapów a wystrzały brzmią tak jak powinny.

Recenzja - Evil


Gry na Pegasusa Download Pegasus gry


Linki do zaprzyjaźnionych serwisów: