Wrecking Crew

Wrecking Crew
W tej grze wcielamy się w znaną z wielu gier na NES’a postać Maria. Jedyne, co mamy pod ręką, to młotek. Celem każdego levelu w tej grze jest rozwalenie młotkiem wszystkich znajdujących się w nim cegieł i zniszczalnych drabin. Przeszkadzają nam w tym dżdżownice i „piloci”. W niektórych levelach pojawia się też przeszkadzająca postać, podobna do naszego Maria, która życia nam zabrać nie może, ale może nas zapędzić w kozi róg.

Cegieł do rozwalenia są w tej grze 3 rodzaje - białe zwykłe (aby je rozwalić, wystarczy raz uderzyć młotkiem); białe w kratkę (aby je rozwalić, trzeba 2 razy uderzyć młotkiem) i czarne w kratkę (aby je rozwalić, trzeba 3 razy uderzyć młotkiem). Czasami przy rozwalaniu tych elementów mogą nam pomóc bomby, które czasami się pojawiają w levelach- jak się bombę uderzy młotkiem to wybucha, a rozwaleniu ulega wszystko, co obok niej się znajduje (zasada domina). Ale uwaga - czasami przy wysadzaniu bomby lepiej szybko uciec z miejsca, w którym ona się znajdowała, bo czasami może nas to zapędzić w kozi róg. Przeciwników w levelach nie da się zabić poprzez uderzanie ich młotkiem, ale są inne sposoby na pozbycie się ich.

W niektórych levelach są też takie specjalne drzwi, jak się uderzy w nie młotkiem, to wówczas otwierają się one, a przejście dżdżownicy lub „pilota” przez te otwarte drzwi powoduje, że zmieniają się w nieszkodliwe (otrzymują charakterystyczny niebieski kolor). Natomiast jeśli nieszkodliwy stworek przejdzie ponownie przez otwarte drzwi, z powrotem zamienia się w szkodliwego. Jako broni można też używać znajdujących się czasami puszek. Działa to tak- jeśli stoimy pod taką puszką, a do nas zbliża się któryś z przeciwników, wówczas rozwalamy młotkiem podporę pod tą puszką i szybko uciekamy- wówczas puszka przygniata tego przeciwnika, a na tej puszce wtedy są oczy. Ale tutaj trzeba też uważać, bo czasami tą puszką możemy też sami siebie załatwić- dlatego zawsze trzeba szybko uciekać po rozwaleniu podpory pod puszką. Co kilka leveli mamy level bonusowy, którego celem jest znalezienie żetonu prędzej niż nasz klon (za znalezienie żetonu uznawane jest rozwalenie cegły, pod którą ten żeton się znajduje).

Sterowanie:
A, B - wymachiwanie młotkiem
Start - pauza
Strzałki - poruszanie


Gry na Pegasusa Download Pegasus gry


Linki do zaprzyjaźnionych serwisów: